Hasiaci Systém PROTENG

PROTENG - automatický hasiaci systém je ekologický !!!  Základná  cena 120,00 € bez DPH /dĺžka 2 m bez manometra/

 • Jednoduchá montáž
 • Nevyžaduje údržbu
 • Chráni priestor Vášho auta pri požiari

Plynové hasivo v trvale uzatvorenej špeciálnej hadičke je umiestnené nad motorovým priestorom. V prípade požiaru, prípadne zvýšenej teplote nad 120°C hadička praská a hasivo zaplaví priestor motora.

Účinok automatického systému PROTENG

Výrobok-systém PROTENG obsahuje hasivo FE-36, ktoré je schválené pre použitie ako hasivo v EÚ. Množstvo hasiva (500 g) pri uvolnení do priestoru motora stojaceho alebo idúceho nepredstavuje pre posádku automobilu žiadne nebezpečenstvo. Uvedený plyn je v danej koncentrácii úplne netoxický.

 • Uhasenie ohňa
 • Ochladenie priestoru (bod varu hasiva -2°C)
 • Množstvo hasiva - 0,5 kg
 • Žiadne korozívne účinky na kovy, deštrukčné účinky na plasty, ani poškodenie el. zariadenia.
 • Nevzniká žiadne ohrozenie posádky vozidla účinkami hasiva (bezpečnostný list chemickej látky priložený)
 • Po uhasení sa FE-36 odparí a v priestore nezostávajú žiadne zvyšky hasiva (ako pri prášku)

Celý princíp fungovania je postavený na jednej polyamidovej hadičke o priemere 18 mm a dĺžke od 210 - 400 cm (podľa typu vyhotovenia), v ktorej je natlakovaná účinná hasiaca látka FE-36 s presným názvom hexafluórpropán. Pri normálnej teplote je vďaka tlaku 5 barov v tomto relatívne malom priestore uložených až 500 g hasiva. Pri zahrievaní okolia plameňmi sa tlak pri teplote 100° zvyšuje postupne až na 15 barov. Samotné spustenie systému je aktivované teplotou nad 120°, kedy zmäknutá polyamidová stena praskne presne v miestach najväčšieho tepelného namáhania a do priestoru uvoľňuje hasiaci plyn. Ten spoľahlivo a účinne hasí požiar už v zárodku.

Ochrana motorky,kamiónu,štvorkolky,auta,snežného – vodného skútra...

 Každý z nás už minimálne v novinách či médiach videl „takmer“ neškodné položenie motorky na zem alebo haváriu auta,kamiónu, ktoré však z dôvodu požiaru končilo úplnou katastrofou. Kto takéto niečo zažil na vlastné oči a videl ako sa mu majetok v hodnote niekoľko tisíc euro doslova roztápa pred očami, určite premýšľal nad spôsobom ako tomu zabrániť. V súčasnosti existuje efektívny spôsob, ako zabrániť požiaru v motorových priestoroch auta alebo motorky.  

Zásada namontovania – upozornenie !!!

Pri uzavretí kapoty sa plastový materiál nesmie dotýkať bloku motora alebo iných častí, kde sa teplota pri chode motora zvýši nad 70°C. Jednoznačnou výhodou tohto systému je mimoriadne jednoduchá a flexibilná montáž, kedy si primerane volenými ohybmi môžeme zamaskovať hadicu za rám či pod kapotáž. U štvorkoliek a áut je inštalácia ešte jednoduchšia, stačí desať minút a systém je na svojom mieste pripravený zasiahnuť keď to bude najviac treba. V aute je doporučená montáž priamo na spodnú stranu kapoty. U motocykla bez kapotáže to bude o niečo náročnejšie ale i tak sa dá nájsť spôsob ako vedením pod nádržou a poza rám tento užitočný system zneviditeľniť.

Druhotné účinky neexistujú

Samotné hasiace médium nemá žiadne korozívne účinky, svojím chemickým zložením nijak neohrozuje posádku a po aktivácii, zahasení a odparení nezanecháva na rozdiel od práškových hasiacich prístrojov žiadne stopy.

Systém nevyžaduje žiadnu údržbu a ani pravidelné kontroly.

Technológia - Plyn FE-36

Plyn FE-36 sa stáva štandardnou náhradou za Halon1211 a za Halon1301, ktoré sa využívajú v motorovom priemysle a v hasiacich prístrojoch. FE-36 má porovnateľný výkon a efektívnosť ako Halon1211. Zároveň je menej toxický a má nulový obsah ozónu. Pri aktivovaní systemu PROTENG, sa vpustí plyn a kvapalné kvapôčky FE-36 do priestoru zasiahnutého ohňom.Plyn okamžite zastaví proces spaľovania kombináciou absoprcie tepla a chemickej reakcie. Plyn FE-36 je schválený pre použitie na triedy požiaru A, B a C. V porovnaní s Halonom1211 je plyn FE-36 oveľa menej toxický a dá sa použiť v relatívne malých priestoroch.

Plyn FE-36 sa používa celosvetovo ako ochrana pred ohňom v garážiach, v autách a pri motoristických aktivitách.

Systém PROTENG s plynom FE-36 ponúka najlepšiu možnosť, ako zabezpečiť motorové vozidlo pred ohňom.

 • Prvý v bezpečnosti - vynikajúca náhrada za Halon, alternatíva pre vodičov
 • Bezpečný pre ľudí - 10x menej toxický ako Halón1211 a 3x menej toxický ako Halon1301
 • Prvý vo výkone - Najviac testovaná alternatíva pre automobilový priemysel
 • Neničí majetok - Nezanecháva žiadne zvyšky, nekoroduje, nevodí elektrinu
 • Prvý v spoľahlivosti - Schválený v USA EPA ako náhrada za Halon, používaný celosvetovo
 • Bezpečný pre prostredie - Má nulový potenciál poškodenia ozónu

Upozornenie : Pri otvorení kapoty motora pracujúceho dlhšie ako 20 minút je tlak plynu v hadičke zvýšení na 10-12 barov. Hadička sa nesmie v priebehu nasledujúcich 15min mechanicky narušiť. Tlak kvapalného plynu by mohol pri zásahu očí zpôsobiť ich poškodenie. Žiadne iné nebezpečie pri doprave,montáži a manipulácii s výrobkom PROTENG nehrozí.

Prečo práve systém Proteng?

Porucha alebo skrat v elektroinštalácii, prehriatie motora, porucha nezavislého kúrenia alebo akumulátora, – to sú niektoré z množstva príčin, ktoré môžu v priebehu niekoľkých sekúnd spôsobiť nekontrolovateľný požiar. Najväčšie množstvo požiarov automobilov, motoriek alebo kamiónov vzniká práve v oblasti motorového priestoru .

Sú ale aj nejaké možnosti ochrany pred požiarom:

1. Záruka ktorú Vám dáva výrobca/predajca pri kúpe vozidla

V prípade, ak nie je preukázateľné čo bolo príčinou vzniku požiaru, výrobca Vám neuzná závadu .Verte,že vačšina prípadou takto končí.

2. Havarijné Poistenie

Dalšou možnosťou je havarijné poistenie ktoré ale v mnohých prípadoch je pre ludí veľmi drahé alebo si auto nechcú už havarijne poistiť pretože už majú staršie alebo lacnejšie auto.Havarijné poistenie sa ale vačšinou nevzťahuje na škody spôsobené roznym namáhaním, konštrukčnou či výrobnou chybou ,životnosťou materiálov alebo nesprávnou údržbou o komponenty automobilu (napr. prehriatie motora).

3. Hasiaci prístroj

Doba od momentu kedy zbadáme, že sa nám z pod kapoty motora respektíve auta začal šíriť dym a časom kedy je už veľká čast prednej časti auta v plameňoch je len niekoľko sekúnd. Ak aj samozrejme máte vo Vašom aute nejaký hasiaci prístroj ktorý by mal byť dnes už samozrejmosť v každom vozidle a zároveň aj doplnok môže byť už neskoro na jeho použitie a veľká pravdepodobnosť je,že na taký požiar to nebude stačiť.

A preto je najlepším riešením ako si uchrániť vozdilo mať vo vozidle namontovaný Automatický hasiaci systém PROTENG a úplne odstraniť riziko vzniku požiaru.

Toto je tá najlepšia ochrana pre Vaše auto, kamión alebo motorku !!!

Technická špecifikácia/technické parametre

Váha PROTENG770 g*
Váha hasiva500 g*
Materiál hadicepolyamid
Rozmer hadice210 cm/dĺžka*, 18 mm/priemer
Teplota aktivácienad 120°C
Tlak prirodzených pár pri 20°C5 bar
Tlak prirodzených pár pri 100°C15 bar
Merač tlaku
manometer

* Horeuvedené parametre sú pre bežne dodávaný PROTENG dlžka 2m, hasiaci systém je možné upraviť podľa požiadavky klienta, napr. vyhotoviť PROTENG s dĺžkou hadice 4m kde je objem hasiva vačší (použitie pre nákladné autá alebo kamióny)


V prípade záujmu nás prosím kontaktujte a na základe Vašej požiadavky Vám radi pripravíme a spracujeme cenovú ponuku.

Použitie

Montáž

Partneri